KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969195
*
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:41:47
1
300 kr
9/12 18:05:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 13:41:47 | 1 | 300 kr |
9/12 18:05:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52